Wydrukuj tę stronę

Informacje

02.11.2015 godzina: 14:39:23

Advan Sport V105 wysoko w rankingu magazynu "Evo"


Opona Advan Sport V105 - flagowy model marki Yokohama do samochodów osobowych o dużej mocy - została wyróżniona w teście brytyjskiego magazynu "Evo".
Kategoria: Nowości
Napisał: tiptopSebastian

Opona Advan Sport V105 - flagowy model marki Yokohama do samochodów osobowych o dużej mocy - została wyróżniona w teście brytyjskiego magazynu "Evo". Opona uzyskała najwyższą notę w klasyfikacji okrążeń na czas na suchej nawierzchni. W ostatecznym podsumowaniu zajęła drugą pozycję, ze stratą 0,1 punktu procentowego do zwycięzcy.Test opon, przeprowadzany rokrocznie przez magazyn „Evo”, jest jednym z najważniejszych na rynku ze względu na swoją kompleksowość. Polega na sprawdzaniu ogumienia w różnych warunkach i uwzględnianiu zarówno wyników empirycznych, jak i subiektywnych odczuć testujących. Tegoroczna edycja testu odbyła się we Włoszech, gdzie porównywano ogumienie dziesięciu producentów w kategoriach takich jak jak hamowanie na suchej i mokrej nawierzchni, sterowalność, czasy okrążeń czy aquaplaning. Do testu wykorzystano samochód VW Golf GTI i opony w rozmiarze 225/40 R18. Dla zapewnienia maksymalnej precyzji ocen, warunki jazdy sprawdzano na różnych nawierzchniach na dwóch różnych torach – należącym do Pireli Viazzola oraz Circuito Tazio Nucolari.

Testowana opona Yokohamy − Advan Sport V105 − to model przeznaczony do samochodów o wysokich osiągach. Został zaprojektowany w oparciu o wieloletnie doświadczenie japońskiej marki, zdobyte dzięki zaangażowaniu w sporty motorowe. Potwierdzają to wyniki i wysoka pozycja w tegorocznym teście. W porównaniach na suchej nawierzchni model Advan Sport V105 uzyskała najkrótszy czas okrążenia i najwyższe noty subiektywnych opinii testujących, doceniających komfortowe prowadzenie w warunkach szybkiej jazdy na zakrętach. Opona znalazła się w pierwszej trójce najlepszych modeli we wszystkich kategoriach jazdy na mokrej nawierzchni, takich jak sterowalność, przyczepność na mokrej nawierzchni czy aquaplanning. W ostatecznym podsumowaniu Advan Sport V105 zajęła drugie miejsce z łączną punktacją 96,2 procent w stosunku do 96,3 procent zwycięskiego modelu.

Advan Sport V105 wybrano na oryginalne wyposażenie pojazdów takich jak Porsche, Audi i Mercedes-AMG. Opona dostępna jest w szerokiej gamie rozmiarów od 16 do 20 cali.

Ostateczne podsumowanie - test opon „Evo” 2015:

Miejsce w rankingu Marka − model Wynik procentowy
1. Continental − ContiSportContact 5 96,3
2. Yokohama −Advan Sport V105 96,2
3. Pirelli − P Zero 95,9
4. Goodyear − Eagle F1 Asymmetric 2 95,5
5. Vredestain − Ultrac Vorti 94,9
6. Dunlop − Sport Maxx RT 94,2
7. Hankook − Ventus S1 Evo 2 93,3
8. Michelin − Pilot Sport 3 92,9
9. Bridgestone − Potenza RE002 92,3
10. Toyo − Proxes T1 Sport 86,3

 

źródło: