Wydrukuj tę stronę

Informacje

13.02.2017 godzina: 20:28:30

Nowa opona Firestone Roadhawk


Firestone wprowadził w tym roku na europejski rynek oponę letnią Roadhawk. Nowy model został tak zaprojektowany, aby zapewniał doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni i ....
Kategoria: Informacje
Napisał: tiptopSebastian


Firestone wprowadził w tym roku na europejski rynek oponę letnią Roadhawk. Nowy model został tak zaprojektowany, aby zapewniał doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni i służyły kierowcom jak najdłużej.Firestone Roadhawk jest przeznaczone dla kierowców jeżdżących zarówno po mieście, na autostradach, jak i dla tych, którzy codziennie wyruszają w krótkie trasy. Potrzebują oni opon zapewniających wydajność w różnych warunkach: na mokrych nawierzchniach, w korku oraz podczas nagłego hamowania i przyspieszeń na drogach szybkiego ruchu. W skrócie – potrzebują opon, na których zawsze mogą polegać.Nowe opony Firestone Roadhawk zostały poddane testom przez największy niezależny instytut TÜV SÜD i otrzymały prestiżowy certyfikat TÜV SÜD.

Najlepsze na mokrej nawierzchni

Nowy wzór bieżnika oraz specjalne komponenty zastosowanej mieszanki pozwoliły oponom Firestone Roadhawk osiągnąć najwyższy z możliwych poziomów przyczepności na mokrej nawierzchni. Opony mogą pochwalić się klasą A na unijnych etykietach. Informuje ona o przyczepności na mokrej nawierzchni, poziom A oznacza zaś najwyższą wydajność w danej klasie opon. Tym samym Firestone Roadhawk pobiły wiele innych marek opon z sektora premium.

Najlepsze w hamowaniu na suchej nawierzchni

Testy przeprowadzone przez niezależny instytut TÜV SÜD dowiodły, że Roadhawk są najlepsze w swojej klasie także w hamowaniu na suchej nawierzchni. Opony osiągnęły dystans hamowania do 3 m krótszy od konkurencyjnych opon w swojej klasie.

Design stworzony z myślą o wytrzymałości

Roadhawk zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić niezawodną jakość ogumienia przez cały cykl życia opony. Niezależne testy przeprowadzone przez TÜV SÜD udowodniły, że Firestone Roadhawk wyprzedza swoich konkurentów na mokrej nawierzchni po przejechaniu 20 tys. km .
Roadhawk gwarantują także równomierne zużycie bieżnika nawet do 20% większe w porównaniu do poprzedników – Firestone TZ300.

Firestone Roadhawk będą dostępne w rozmiarze od 15 do 19 cali. Pierwsze opony pojawią się na europejskim rynku już w styczniu 2017 roku.źródło: news.pasjabridgestone.pl