Wydrukuj tę stronę

Nowości

07.11.2016 godzina: 08:01:50

Winter Sport 5 najlepszą oponą zimową?


Niemieckie czasopisma ADAC, Auto Bild, Auto Bild Allrad, Auto Bild Sportscars, Sport Auto i Auto Motor und Sport uznały Dunlop Winter Sport 5 i Winter Sport 5 SUV za jedne ...
Kategoria: Nowości
Napisał: tiptopSebastian

Niemieckie czasopisma ADAC, Auto Bild, Auto Bild Allrad, Auto Bild Sportscars, Sport Auto i Auto Motor und Sport uznały Dunlop Winter Sport 5 i Winter Sport 5 SUV za jedne z najlepszych opon zimowych na rynku. Osiągając zwycięstwo w jednym z testów i cztery miejsca na podium w innych próbach, Dunlop po raz kolejny potwierdza świetne osiągi swojego zimowego ogumienia.

Opony poddawane były surowym testom w zróżnicowanych warunkach zimowych – sprawdzano między innymi osiągi na suchej nawierzchni, trakcję na mokrym podłożu oraz hamowanie na śniegu i lodzie.

Gotowe na zimę

Dunlop Winter Sport 5 został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu niezbędnej przyczepności w czasie nieprzewidywalnych zimowych warunków drogowych. W rezultacie opona zapewnia nadzwyczajną przyczepność boczną na śliskich nawierzchniach i poprawione osiągi na drogach pokrytych śniegiem.

ADAC wskazał Dunlop Winter Sport 5 jako zwycięzcę swojego testu. W ogólnej ocenie podkreślono, że jest to bardzo dobrze zrównoważona opona, która zachowuje się szczególnie dobrze w mokrych i zaśnieżonych warunkach. Dzięki znakomitym zimowym osiągom, Winter Sport 5 jako jedyne ogumienie w teście otrzymało ocenę „Dobra”.

Redakcje Auto Bild, Sport Auto i Auto Bild Sportscars przyznały Dunlopowi Winter Sport 5 miejsca na podium i oceny „Wzorowa” (Auto Bild Sportscars), „Dobra” (Auto Bild) oraz „Polecana” (Sport Auto) za dobre osiągi zimą.

Bardzo krótka droga hamowania i zachowanie na śniegu opon Dunlop Winter Sport 5 SUV zyskały uznanie czasopism Auto Bild Allrad i Auto Motor Und Sport i przełożyły się na trzecie i drugie miejsce w realizowanych przez magazyny testach.

Martijn de Jonge, dyrektor marek opon osobowych Grupy Goodyear w regionie EMEA powiedział: - Wysokie oceny i nagrody wiodących czasopism, takich jak Auto Bild i Auto Motor und Sport raz jeszcze potwierdzają, że Dunlop Winter Sport 5 to jeden z najlepszych wyborów dla konsumentów poszukujących zimowego ogumienia.

źródło: warsztat.pl